W co zainwestować w 2017 roku lokaty czy inwestycje alternatywne

13 lipca
22:01 2017

Inwestycje to jeden z najlepszych sposobów by pieniądze na nas wreszcie zarabiały a nie jak dotychczas my na nie. W czasach w których żyjemy posiadane środki nie jest wcale łatwo zainwestować lub po prostu zostawić na lokacie. W zależności od posianych środków i przede wszystkim naszych oczekiwań wybraliśmy kilka sposób na pomnożenie swoich oszczędności zarówno dla osób szukających szybkiego zysku i pomnożenia kapitału jak i dla osób szukających bezpiecznej alokacji środków z gwarancjom kapitału .

Bezpieczna lokata – niski ale bezpieczny zysk z gwarancja kapitału

Wybór lokaty bankowej nie jest prosty wśród wielu rywalizujących ofert  banków które rywalizują o nasze oszczędności musi wyodrębnić zasady na które się godzimy jak i procenty od kapitału jaki możemy uzyskać od naszego zainwestowanego kapitału.

Podstawowymi plusami ofert lokat bankowych są:

 • Gwarancja kapitału
 • Stabilny zysk nawet 4,2% w skali roku
 • Niska kwota minimalna potrzebna do założenia lokaty już od 1000zł
 • Większy zysk niż na koncie oszczędnościowym.

Minusy lokat bankowych to :

 • Zamrożenie środków Na czas lokaty
 • Niski zysk praktycznie od 1 do 3% w skali roku , po odliczeniu podatku
 • Strata odsetek przy zerwaniu lokaty ( w zależności od oferty).

Mimo kilku minusów lokat bankowych są lepszym rozwiazaniem niż trzymanie środków w przysłowiowej skarpecie tym bardziej iż pamiętajmy ze gdy pieniądze nie pracują i nie mnożą się nawet kilka procent w skali roku generalnie tracą na wartości w porównaniu do produktów i usług jakie za nie możemy otrzymać. Tak wiec myślę że warto zainteresować się lokatami bankowymi tym bardziej ze nie niosą za sobą.

Inwestycje alternatywne większy zysk ale tez ryzyko

Jak się zwykło mówić „nie ma róży bez kolców” jak i nie ma „sukcesu bez ryzyka ” tak i w inwestycjach można zarobić o wile więcej ale trzeba mieć na uwadze ryzyko straty części a nawet całości kapitału. Do dyspozycji jest wiele produktów możliwości inwestowania w start upy , zostanie inwestorem w platformach pożyczek społecznościowych i wile więcej. Nie mamy tu zamiaru reklamować żadnego takiego produktu z racji ryzyka jaki ze sobą niosą a tym bardziej po kilku aferach typu Amber Gold trudno czasem zaufać firmie która oferuje nam kilkunastu procentowy zysk w skali roku .

Z własnej strony jednak chcieliśmy poruszyć temat inwestycji długoterminowej ale najbardziej pewnej z duża stopą zwrotu zainwestowanych środków jednak również niosącą za sobą pewne ryzyko straty choć w zależności od naszych decyzji można ograniczyć do minimum stratę a jedynie zagwarantować sobie zysk.

Wynajem nieruchomosci stabilny zysk ale nie bez ryzyka.

Choć temat zostania inwestorem w nieruchomościach jest często poruszany i ma tylu zwolenników co przeciwników jednak trudno znaleźć w dzisiejszych czasach równie sensowną inwestycje na dłuższy okres z taka skala zwrotu . Przy inwestycji w dużych i średnich miastach podwojenie wkładu można osiągnąć nawet w 12-15 lat , również mozliwośc osiągania dodatkowego pasywnego dochodu powoduje ze wiele osób postanawia zainwestować posiadane oszczędności w nieruchomości pod wynajem.

Choć wydaje się ze możemy nie mieć chętnych na wynajem naszego lokum to jednak o to możemy być spokojni jeżeli zadbamy o odpowiednia lokalizacje naszej inwestycji. Również obecna sytuacja w naszym kraju z duża ilością pracowników z Ukrainy gwarantuje nam większy popyt na wynajem mieszkania a zatem gwarancje zysków.

Plusy inwestycji w nieruchomosci pod wynajem

 • Prawo własności gwarancja kapitału .
 • Stabilny zysk co miesiąc, dodatkowy dochód pasywny
 • Możliwość rozliczania się preferencyjnie z US tylko 9% podatku od wynajmu
 • Możliwość skorzystania z agencji nieruchomości która zajmie się sprawa prawna i obsługa wynajmujących.
 • Średnio od 700 do 1500zł zysku miesięcznego.
 • Możliwość zostawienia nieruchomości dla rodziny czy dzieci w przyszłości lub odzyskania wkładu po przez sprzedaż.

Minusy inwestycji w nieruchomosci pod wynajem.

 • Duża kwota wkładu
 • Zamrożenie środków na długi czas
 • Możliwe przerwy w zyskach lub niewypłacalność wynajmującej osoby.

Jak każda inwestycja niesie za sobą ryzyko tak i również wynajem nieruchomości tak wiec i ta alternatywna opcje należy rozważyć . Trudno docenić zalet takiej inwestycji jednak ryzyko  choć małe ale jednak istnieje , jak ograniczyć ryzyko w takiej inwestycji a zwiększyć zyski napisano wiele praktycznych poradników i to my mamy wpływ na ta inwestycje a wiec realna kontrole nad sytuacją .

Inwestować czy trzymać pieniądze w słoiku

Czy lokata czy inwestycja decyzja powinna być zależna tylko od naszych możliwości ale tez porównywalnie do ryzyka jakie jesteśmy w stanie ponieść. Jeżeli jednak nie zainteresowały nas ani lokaty bankowe ani inwestycje to warto choć posiadane oszczędności trzymać na koncie oszczędnościowym co da nam zarówno możliwość podjęcia środków w każdej  chwil brak utraty odsetek jak i zyski . Trzymanie oszczędności w przysłowiowej skarpecie powoduje stratę ich wartości, sami doskonale wiemy ze z roku na roku ceny idą w górę a nie malej a wiec jeżeli nasze oszczędności nie rosną wraz z średnią wartością inflacji tracą na wartości. Dobrze kierować się maksymą  „Stajemy się bogaci kiedy nasze pieniądze same na nas pracują.”