Jak dobrze dobrać kredyt dla siebie

15 listopada
11:36 2015

Pytanie wydaje się paradoksalne jednak wiele osób popełnia wiele błędów przy wyborze oferty które później nie są dobre w skutkach.Wybór kredytu przede wszystkim powinniśmy ustalić pod siebie, w kilku punktach spróbujemy podpowiedzieć kilka przydatnych wskazówek jak:

 

 • Cel kredytu – ważna kwestia na co potrzebujemy kredyt.Na wydatki bieżące czy remont będzie dobry kredyt gotówkowy jednak przy zakupie auta lepiej zastanowić się nad wyborem z gamy ofert kredytów samochodowych co da nam oszczędność nawet do 20 %. Również na spłatę już zaciągniętych zobowiązań lepsza alternatywa okaże się kredyt konsolidacyjny lub opcjonalnie kredyt na refinansowanie naszego zobowiązania.Najlepszym zaś rozwiązaniem na zakup nieruchomości będzie kredyt mieszkaniowy a jeżeli chcemy uzyskać wysoki kredyt na cel dowolny tanim i skutecznym rozwiązaniem okaże się kredyt lub pożyczka hipoteczna która dzięki zastawowi nieruchomości stanie się o wiele bardziej tańszym rozwiązaniem.
  Tak wiec przy wyborze rodzaju kredytu bardziej kierujmy się celowością ponieważ wtedy więcej zaoszczędzimy niż wybierając kredyt ogólny nap gotówkowy który będzie o wiele droższy w spłacie czy też kosztach ogólnych.
 • Okres kredytowania – ten czynnik najlepiej dobierzemy wypośrodkowując wysokość raty do czasu spłacania kredytu. Pamiętajmy iż dłuży okres kredytowania tym większe koszty ogólne kredytu tak wiec powinniśmy skrócić okres kredytowania optymalnie do wysokości raty jaka bezpiecznie będziemy mogli płacić.
 • Wysokość kredytu-
  tu pamiętajmy ze powinniśmy brać tyle środków ile jest nam niezbędne nie warto zawyżać tej kwoty gdy potrzebujemy 1000zł bierzemy 2000zł .Pamiętajmy ze za każdy pożyczony 1000zł trzeba oddać a czym większa kwota tym większa rata lub dłuższy okres kredytu co przekłada się na całościowy koszt ogólny a zobowiązanie kredytowe jest zobowiązaniem na dłuższy okres czasu.
 • Rzeczywisty koszt kredytu- bardzo istotny czynnik w porównaniu kredytu do dyspozycji banki udzielają nam odpowiedzi w formie wartości RRSO czy rzeczywistej rocznej stopy procentowej.Jest to ogólny koszt kredytu wykazany w skali procentu od kapitału pożyczanego w skali roku .Tak wiec jeżeli bierzemy kredyt na dwa lata trzeba tą wartość pomnożyć razy 2.Określa to całościowy koszt czyli oprocentowanie ubezpieczenie czy opłaty.Każdy pożyczkodawca czy kredytodawca jest zobowiązany udzielić nam takiej informacji.
 • Kredyt z ubezpieczeniem czy bez – tutaj zależy wszystko od nas na ile czujemy się bezpiecznie finansowo .Nie warto lekceważyć ubezpieczenia ponieważ mimo że podniesie nam kwotę raty daje nam bezpieczeństwo w winniku straty pracy czy tez choroby.Ponadto gdy nie skorzystamy z ubezpieczenia możemy wystąpić po spłacie kredytu o jego częściowy lu całościowy zwrot (zależnie od umowy). Wiele banków wymaga ubezpieczenia a na pewno w kredytach długoterminowych nie warto unikać takiego zabezpieczenia ponieważ daje nam to tez możliwość uzyskania większego kredytu czy też uniknięcia zabezpieczeń.
 • Brak zdolności kredytowej – ten czynnik jest spowodowany z rożnych przyczyn kiedy słyszymy że otrzymujemy odmowę lub są nam narzucone zabezpieczenia. zastanówmy się i dowiedzmy co jest tego przyczyna ponieważ często jest to drobnostka jak nap kilkuzłotowe minusowe saldo na koncie co tez może skutecznie zamknąć nam drogę do kredytu.Również kiedy bank mówi  nie nie warto odrazu szukać pożyczki pozabankowej ponieważ koszty są kilkukrotnie większe w takim przypadku można skorzystać z usługi oddłużania i odzyskać możliwość skorzystania z tańszego kredyt w bankach.
 • Na dowód czy z zaświadczeniem?? kredyty na dowód są trudniejsze w uzyskaniu przez większe ryzyko kredytowe ponoszone przez bank i tez udzielane na gorszych warunkach niż kredyty z zaświadczeniem.Krótko mówiąc kredyty na oświadczenie są droższe i wymagają dodatkowych kosztów jak ubezpieczenie dlatego warto się postarać o zaświadczenie od pracodawcy i uzyskać kredyt na lepszych warunkach.
 • Pośpiech zły doradca – kredyt to najczęściej zobowiązanie na kilka miesięcy a nawet kilkanaście rat dlatego warto skorzystać z porównań i rankingów i znaleźć najlepsza ofertę dla siebie.Pamiętajmy ze decyzje podjęte dzisiaj będą procentować później dlatego wybór to podstawa.Dlatego też udostępniamy państwu wszystkie kredyty w 1 miejscu.
 • Gdzie łatwiej o kredyt – najłatwiej u siebie jak by to można potocznie nazwać.o wiele łatwiej otrzymać kredyt w banku macierzystym gdzie posiadamy już konto na które wpływa wynagrodzenie jednak u siebie nie znaczy taniej .Polityka banków często polega też na bonusach i promocjach dla nowych klientów i dziki temu można dużo zaoszczędzić  warto wiec porównać.
 • Kredyt bankowy czy pozabankowy- odpowiedz wydaje się łatwa ale nie zawsze mimo że kredyty w instytucjach pozabankowych są droższe przez opłaty i dodatkowe wysokie koszty całkowite to jeżeli potrzebujemy na krótki okres czasu gotówkę nap na miesiąc warto zastanowić się nad darmowymi chwilówkami.Daje nam to możliwość pożyczenia na miesiąc za 0zł jednak jeżeli potrzebujemy kredyt rozłożony na dłuższy okres czasu ofert banków są średnio od 3 do nawet 5 krotności tańsze niż pożyczki pozabankowe.Jedynie pożyczki społecznościowe mogą dorównać w kosztach kredytom bankowym.
 • Odpowiedzialność kredytobiorcy – pamiętajmy ze każdy kredyt to odpowiedzialność za jego spłatę w określonych terminach a nie wywiązywanie się z umowy kredytowej wiąże się z odpowiedzialności cywilnoprawna a w konsekwencji doprowadzić może do egzekucji komorniczej czy stałego zamknięcia nam drogi do kredytów czy usług.