Jak najlepiej wybrać kredyt na remont

04 kwietnia
12:58 2017

Nie przypadkiem jest ze okres wiosenny i letni jest czasem remontu, na nowo rodzącą się przyroda często powoduje u nas potrzebę odnowy i zmian a pogoda pozwala na szybsze przeprowadzenie zaplanowanych prac. W dobrym położeniu są osoby które mogą pozwolić sobie na przeprowadzeni remontu  z własnych środków lub oszczędności ale tez wiele osób decyduje się na sfinansowanie remontu domu czy mieszkania posiłkując sie kredytem gotówkowym. To właśnie kredyty konsumenckie są najczesciej wykorzystane na pokrycie wydatków związanych z remontem.

Planujemy koszty i budżet

Niezależnie czy mamy w planach remont kuchni, łazienki czy pokojów najważniejsze jest określenie kosztów jakie będziemy musieli ponieść miedzy innymi wiążą się one zaspokojeniem takich należności jak :

  • Wynagrodzenie dla fachowców– bywa równe jednak z racji iż nasze oczekiwania i standardy wzrastają nie jest łatwo znaleźć wykonawce dobrego i taniego zarazem, również emigracja zarobkowa i brak młodej kadry powoduje iż koszty wynagrodzenia dla wykonawcy mogą sięgać nawet 200% wartości materiałów potrzebnych do przeprowadzenia remontu. W doskonałej wręcz sytuacji są osoby które własnoręcznie wykonują wszelkie prace zmniejszając znacznie koszty całości inwestycji.
  • Koszt materiałów – to ta cześć na która mamy bezpośredni wpływ sami decydujemy się na wzór, jakość a przede wszystkim cenne materiałów jakie będą nam odpowiadały. Jednak stosowanie niskiej jakości materiałów często powoduje konieczność częstego przeprowadzania renowacji w najbliższych latach a wiec coraz bardziej decydujemy się na lepsze materiały.

Budżet minimum 110% kosztorysu remontu

Jeżeli mamy już określoną kwotę jaką przyjdzie nam zapłacić za usługi fachowca plus cenne materiałów potrzebnych do wykonania prac warto zwiększyć nasz budżet o minimum 10 do 20%. Jest to zapobieganie braku ewentualnej gotówki na mało przewidziane sytuacje. Jeżeli już przeprowadzali państwo prace remontowe doskonale wiedza ze często w czasie prac okazuje się ze trzeba wykonać dodatkowe czynności które wiążą się często z kosztami a i zdarza się ze nasza wymarzona glazura nagle jest droższa o 15-20 %.

Jeżeli zaś uda nam się uniknąć kosztów powyżej przewidywanych środki możemy wykorzystać na spłatę rat kredytu lub dodatkowe  ozdoby czy meble  do domu.

Jak sfinansować remontu z kredytu

Jak już mamy budżet który potrzebujemy by sfinansować  swój plan remontu powinniśmy określić kwotę jaka musimy pożyczyć , może być to całość lub brakująca nam cześć. Takie wydatki najłatwiej sfinansować z kredytu gotówkowego ponieważ banki nie oferują żadnych kredytów celowych na tego typu inwestycje.

Z założenia tego typu inwestycje planujemy wcześniej a wiec mamy czas na wybór najbardziej odpowiedniej oferty, możemy wybrać nasz rodzimy bank lub poszukać i znaleźć tanie finansowanie naszego remontu bardzo przydatnym narzędziem do tego będzie porównywarka kredytów gotówkowych ( poniżej) dzięki której mogą państwo porównać najlepsze oferty na rynku i zaoszczędzić nawet kilkanaście procent.

Jeżeli mamy już wybrana ofertę warto tez zbilansować kwotę raty do długości spłaty kredytu by kwota raty była dla nas bezpieczna i wygodna do spłaty a tym samym zmniejszając czas kredytowania a wiec koszty kredytu.