Autor12 wszystkie kredyty

Wszystkie kredyty konta pożyczki porównania oferty

Podatek bankowy kto go zapłaci??

podatek bankowy kto go zapłaciNowe plany rządu maja na celu obciążenie banków nowym podatkiem. ale kto tak naprawdę zapłaci ten podatek??.

Jak wiele firm kiedy nakładane są na nich nowe koszty rozkłada je w swoich dochodach obciążając tym samym swoich klientów podnosząc ceny usług lub rezygnując z bonusów czy promocyjnych usług bankowych.podobnie z bankami .

Podobnie możemy spodziewać się z bankami które będą sukcesywnie rezygnować z oferowania darmowych kont z bonusów czy tez podnosząc maże przy kredytach i innych usługach świadczonych przez klientów.

A wiec czy my zapłacimy podatek za banki??

Na pewno częściowo tak ponosząc większe koszty za usługi bankowe ale i tez nie koniecznie ponieważ konkurencja i rywalizacja miedzy bankami na pewno będzie powodować naturalna walkę o klienta a tym samym obniżenie kosztów czy opłat. Nie ulegał bym ogólnym przekonaniom ze banki będą droższe sam rynek i konkurencja miedzy instytucjami bankowymi sama wyreguluje rynek i o ile na starcie możemy spodziewać się mniejszych promocji czy ograniczenia usług darmowych w porównaniu z ubiegłymi latami to tez z biegiem czasu wszystko wróci do cen poprzednich o ile nie niższych.

Pamiętajmy również ze jeżeli mamy podpisana umowę kredytowa z bankiem lub o usługi jak lokaty czy konta osobiste i oszczędnościowe  i jakiekolwiek wprowadzenie dodatkowych opłat  poza poprzednią umowa upoważnia nas do bez kosztownej rezygnacji i skorzystania z innych usług . Jak będzie i jak zareaguje faktycznie w sposób praktyczny sektor bankowy pokaże rzeczywistość a jakiekolwiek spekulacje są według mnie za wczesne i nie powinny budzić jakichkolwiek obaw.

Przydatne miejsca porównania

O Autorze 

    Znajdź mnie:
  • twitter

Odpowiedz