Podatek bankowy kto go zapłaci?

02 stycznia
13:02 2016

Nowe plany rządu maja na celu obciążenie banków nowym podatkiem. ale kto tak naprawdę zapłaci ten podatek?.

Jak wiele firm kiedy nakładane są na nich nowe koszty rozkłada je w swoich dochodach obciążając tym samym swoich klientów podnosząc ceny usług lub rezygnując z bonusów czy promocyjnych usług bankowych.podobnie z bankami .

Podobnie możemy spodziewać się z bankami które będą sukcesywnie rezygnować z oferowania darmowych kont z bonusów czy tez podnosząc maże przy kredytach i innych usługach świadczonych przez klientów.

A wiec czy my zapłacimy podatek za banki??

Na pewno częściowo tak ponosząc większe koszty za usługi bankowe ale i tez nie koniecznie ponieważ konkurencja i rywalizacja miedzy bankami na pewno będzie powodować naturalna walkę o klienta a tym samym obniżenie kosztów czy opłat. Nie ulegał bym ogólnym przekonaniom ze banki będą droższe sam rynek i konkurencja miedzy instytucjami bankowymi sama wyreguluje rynek i o ile na starcie możemy spodziewać się mniejszych promocji czy ograniczenia usług darmowych w porównaniu z ubiegłymi latami to tez z biegiem czasu wszystko wróci do cen poprzednich o ile nie niższych.

Pamiętajmy również ze jeżeli mamy podpisana umowę kredytowa z bankiem lub o usługi jak lokaty czy konta osobiste i oszczędnościowe  i jakiekolwiek wprowadzenie dodatkowych opłat  poza poprzednią umowa upoważnia nas do bez kosztownej rezygnacji i skorzystania z innych usług . Jak będzie i jak zareaguje faktycznie w sposób praktyczny sektor bankowy pokaże rzeczywistość a jakiekolwiek spekulacje są według mnie za wczesne i nie powinny budzić jakichkolwiek obaw.