Program 500+ i jego wymierne korzyści

14 marca
12:30 2016

Jak już wszyscy wiedza ruszył program 500+ mający na celu wsparcie polskich rodzin jak winnika z programu na pomoc mogą liczyć wszyscy rodzice wychowujący dzieci powyżej 2 i więcej jak i rodzice 1 dziecka nie posiadający  dochodów przekraczających na członka rodzinny 800zl .Z rożnych stron możemy czytać o pozytywnych aspektach jak i opinie przeciwników programu jednak zapomina się często przytaczać jakie wymierne skutki ma program dla gospodarki a w konsekwencji nawet dla osób nie posiadających dzieci na wychowaniu .

Wpływ na gospodarkę

tak mało osób o tym wspomina ale wpompowanie takich pieniędzy w rodziny, w społeczeństwo odniesie spora korzyść gospodarcza. Posiadając większa ilość pieniędzy rodzice przynajmniej w 90% je wydadzą co spowoduje wzrost popytu a co za tym idzie podaży.

Jeżeli więcej kupujemy czy korzystamy z usług rośnie podaż a co za tym idzie w konsekwencji nowe miejsca pracy czy rozwój firm i przedsiębiorstw. Jak szacuje rzad będzie to ponad 2 miliardy rocznie ta nie bagatelna kwota wzrośnie  również w kolejnych latach a wiec możemy mówić o wpompowaniu 2 miliardów rocznie w gospodarkę

Kto skorzysta??

Nie tylko rodziny i dzieci ale tez reszta społeczeństwa z założenia ze rodzina wyda tyko wsparcie na żywność wzrośnie sprzedaż a w konsekwencji zarobi sklep dostawa czy na końcu producent., i takich przykładów można mnożyć.

Czy rzad tylko będzie wydawać??

Pieniądze na dzieci będą nieopodatkowane ale i tak rzad odzyska cześć pieniędzy z vatu, z podatków dochodowych rosnących zarobków , sklepów, pośredników czy firma usługowych i produkcyjnych. Jeżeli w okresie 2 – 3 letnim dzięki programowi i wprowadzeniu w obrót powstaniowe miejsca pracy również rzad zyskuje na podadkach .

Podsumowując

Program 500+ to nie tylko pomoc rodzina i dzieciom ale tez upieczenie 2 pieczeni na 1 ogniu spowoduje to wymierne korzyści  dla całej gospodarki pod względem finansowym.  Ta ocena jest bezstronna z racji iż nie jestem wielkim zwolennikiem obecnej parti rządzącej jednak nie sposób spojrzeć na korzyści płynące z tego rozwiązania ponadto nie zapominajmy o głównych założeniach jak zwiększenie wskaźnika demograficznego w Polsce . I choć wydaje się że wiele rzad i budżet z tego traci dziś to już za parę paręnaście miesięcy możemy już odczuwać wymierne korzyści tego programu. Bo każde pieniądze wprowadzone w obrót wracają ale tez i maja duże możliwości wzrostu.