Czy dostane kredyt gotówkowy pracując na umowę zlecenie?

18 stycznia
22:11 2017

To pytanie pada często nadal osoby pracujące na umowy ,,śmieciowe” są przekonane że mają marne albo nie maja szans na otrzymanie kredytu. Osoby pracujące na umowy zlecenie sięgają wtedy za gamę pożyczek pozabankowych ale niepotrzebnie.

Faktem jest że maja pod górkę i nie każda osoba dostanie kredyt gotówkowy w porównaniu z osoba pracującą na etacie z umowa o prace.Podstawa tak naprawdę jest okres zatrudnienia na zleceniu.

Żaden bank nie będzie chciał ryzykować udzielić nap pożyczki gotówkowej gdy mamy odnawianą umowę zlecenie co 3 miesiące .Dużym i konkretnym plusem jest gdy mamy podpisana umowę z pracodawca na czas nieokreślony.Warto wiec postarać się o taka umowę.

Dlaczego jesteśmy w takiej sytuacji gdy pracujemy na umowę zlecenie w gorszej sytuacji?

Ponieważ decyduje tu prawo pracy , osoba zatrudniona na umowie o prace jest zabezpieczona okresem wypowiedzenia według kodeksu oraz w niektórych przypadkach jak nap zwolnienia grupowe objęta odprawą według stażu pracy.

Na umowie zlecenie wystarczy okres wypowiedzenia może być z dnia na dzień a ponadto może być taka umowa zerwana w trybie natychmiastowym z powodu zaprzestania np potrzeby zlecenia.

Dla banku wtedy jesteśmy mniej wypłacalni gdy sami posiadamy przestój finansowy nie stać nas też na spłatę raty.

Ale nie zamyka nam to drogi do kredytu.

Banki coraz bardziej otwierają drogę do kredytu dla osób zatrudniony na ten rodzaj umowy.Poniżej wymieniamy plusy które nam bardzo mogą pomóc w uzyskaniu kredytu gotówkowego.

  • Umowa na czas nieokreślony
  • Posiadanie wpływów na konto z tytułu wynagrodzenia (6 miesięcy)w banku w którym składamy wniosek.
  • Posiadanie historii kredytowej ( spłacone raty nap za sprzęt rtv itd)
  • Dodatkowe udokumentowane dochody
  • Zapisy w umowie (zapisy w umowie stwierdzające ze pracodawca jest zobowiązany zapewnić pracownikowi ciągłość zlecenia lub że jest zobowiązany wypłacić wynagrodzenie za okres przestoju w zleceniu)Warto wtedy zabrać umowę ze sobą.

Jaki kredyt możemy otrzymać pracując na umowę zlecenie?.

Na pewno mamy do dyspozycji kredyty gotówkowe nap do 5 krotności wynagrodzenia al średnio do kwoty 5-6 tyś.Czas kredytowania będzie na pewno zaproponowany w przypadku osób z umowa czasowa maksymalnie do ilości miesięcy jaka została nam do końca umowy.

Możemy zapomnieć na pewno o kredytach długoterminowych jak hipoteczne ponieważ umowa zlecenie nawet na czas nieokreślony nie jest dla banku żadnym gwarantem.

Wysokie kwoty kredytu nap 20 tys tez raczej nie są w naszym zasięgu chyba że będziemy mieli żyranta.

W dziedzinie pożyczek gotówkowych coraz bardziej banki wychodzą na przeciw klientom co daje duże możliwości.

Ale zawsze jest alternatywa kiedy nas interesują małe kwoty zawsze możemy skorzystać z Kart kredytowych gdzie w formie chwilówki możemy mieć taka pożyczkę nawet za darmo jeżeli oddamy całość w okresie bezprocentowym. Banki są też bardziej liberalne w udzielaniu limitu na karcie kredytowej niż w formie kredytu tak wiec tez jest łatwiej uzyskać taki rodzaj kredytowania.

Nie warto wiec rezygnować z tańszych kredytów gotówkowych gdy pracujemy na umowę zlecenie ponieważ nadal mamy duże szanse na otrzymanie gotówki w banku.